#Francja: Disneyland Paryż - wszystko, co musisz wiedzieć planując wyjazd

  

Witajcie! Naszym celem tutaj jest sprawienie, żeby w tym sezonie nie zabrakło tutaj ciekawych i różnorodnych przewodników, które nie tylko zainspirują, ale wręcz zmotywują Was do działania. Bo nie zawsze trzeba wydawać majątek, aby odkrywać wyjątkowe miejsca na świecie i ta domena od zawsze towarzyszy naszym podróżom. Tym razem zabieramy Was w iście bajkową scenerię, którą udało nam się odwiedzić we wrześniu 2020 roku, a że ostatnie czasy były niekoniecznie sprzyjające wyjazdom, dlatego teraz pojawił się idealny moment na publikację, abyście dowiedzieli się wszystkiego co musicie wiedzieć na temat wyjazdu do paryskiego Disneylandu.


JAK DOJECHAĆ?

Paryski Disneyland to jedyny z sześciu parków rozrywki spod szyldu Walta Disneya, który znajduje się w Europie. Stąd też tak ogromne zainteresowanie tym miejscem wśród mieszkańców całego kontynentu tym bardziej, że atrakcje gwarantują świetną zabawę nie tylko najmłodszym. Sam park znajduje się w miejscowości Marne-la-Vallée położonej około 40 km od centrum Paryża. Jeśli chodzi o dojazd to istnieją 3 najpopularniejsze sposoby dostania się bezpośrednio do samego parku. Pierwszą z nich jest podróż prosto z lotniska. Z dwóch największych paryskich lotnisk kursują tak zwane Magical Shuttle Bus, które bezpośrednio zawiozą Was zarówno z lotniska Orly, jak i Charles de Gaulle. Podróż trwa około godziny, a koszt takiego transportu to 23 EUR, a dla dzieci w wieku 3-11 10 EUR. Jednak zdecydowanie bardziej opłacalną będzie podróż koleją miejską RER A, którą dojedziemy bezpośrednio z centrum Paryża, aż do stacji Marne-la-Vallée Chessy, która zlokalizowana jest przy samym wejściu do parku. Cena biletu na pociąg to 12,25 EUR, a sama podróż trwa około 1 godz. 15 minut. Korzystając z metra oraz sieci kolejowej w Paryżu można doskonale przemieszczać się po wszystkich zakątkach miasta i najbliższych okolicach. Ostatni sposób to oczywiście dojazd samochodem, jednak z powodu ciężkiego dostępu do miejsc parkingowych szczególnie na weekendzie często lepiej skorzystać z transportu kolejowego lub wyjechać do parku wczesnym rankiem. Parkingi otwierają się o 7:30, a ich koszt to 30 EUR za dobę dla samochodu osobowego. Z opłaty zwolnieni są goście hotelów Disneya, ale o tym będzie kawałek dalej.BILETY

Kwestia biletów jest na pewno jedną z najistotniejszych przy wyjeździe do Disneylandu. Samych opcji jest naprawdę wiele, a z pewnością czynnik finansowy jest jednym z najważniejszych przy podejmowaniu decyzji. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że Disneyland składa się z dwóch oddzielnych parków: Disneyland Park i Walt Disney Studio. Dodatkowo tuż obok znajduje się Disney Village, która jest w pełni otwarta dla wszystkich bez żadnych biletów wstępu. Tam znajdziemy dużo lokali gastronomicznych, czy znanych kawiarni oraz ogromny sklep z pamiątkami. Oczywiście wszystko zaaranżowane w iście bajkowym stylu! Obecnie mamy możliwość zakupienia różnego rodzaju biletów:
- Bilet do 1 Parku (konkretna data - na tygodniu) 
 • normalny (12+): 59EUR/277PLN
 • ulgowy (3-11): 54EUR/253PLN
- Bilet do 1 Parku (konkretna data - weekend) 
 • normalny (12+): 79EUR/370PLN
 • ulgowy (3-11): 73EUR/343PLN
- Bilet do 2 Parków (konkretna data - na tygodniu) 
 • normalny (12+): 79EUR/370PLN
 • ulgowy (3-11): 73EUR/343PLN
- Bilet do 2 Parków (konkretna data - weekend) 
 • normalny (12+): 99EUR/453PLN
 • ulgowy (3-11): 93EUR/426PLN
- Bilet do 1 Parku (bez podania konkretnej daty) 
 • normalny (12+): 99EUR/465PLN
 • ulgowy (3-11): 91EUR/427PLN
- Bilet do 2 Parków (bez podania konkretnej daty) 
 • normalny (12+): 119EUR/558PLN
 • ulgowy (3-11): 111EUR/521PLN
Bilety możemy również nabywać na więcej niż jeden dzień, co z pewnością nie jest nietrafionym pomysłem, ponieważ parki są ogromne, tak jak i kolejki do poszczególnych atrakcji więc jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą dokładnie wyeksplorować wszystkie zakątki i skorzystać z większości atrakcji jakie oferuje nam park:

- Bilet do 2 Parków (dwudniowy) 
 • normalny (12+): 179EUR/840PLN
 • ulgowy (3-11): 165EUR/774PLN
- Bilet do 2 Parków (trzydniowy) 
 • normalny (12+): 219EUR/1028PLN
 • ulgowy (3-11): 201EUR/943PLN
- Bilet do 2 Parków (czterodniowy) 
 • normalny (12+): 259EUR/1215PLN
 • ulgowy (3-11): 238EUR/1117PLN
Warto również dodać, że dzieci do lat 3 wchodzą do parków bezpłatnie. Wszystkie bilety można zakupić online na stronie Disneylandu <KLIK>DISNEYLAND PARK

To pierwszy z dwóch parków, który został podzielony na 5 różnorodnych tematycznie części. Zaraz po wejściu trafiamy do Main Street, czyli klasycznego, amerykańskiego miasteczka, z którego możemy rozejść się na wszystkie pozostałe części parku. To tutaj nas żegnają najpopularniejsze postacie z bajek Disneya, gdy zbliża się godzina zamknięcia parku, a także odbywają się tam parady, które są wstępem do dalszych przygód.Dalej trafiamy na Fantasyland, czyli miejsce wprost stworzone dla najmłodszych, które nawiązuje do klasycznych bajek z wytwórni Walta Disneya. Znajdziemy tutaj zamek śpiącej królewny, zagubimy się w labiryncie jak Alicja w krainie czarów, a także skorzystamy z bajkowych karuzeli.Kolejna część to raj dla miłośników podróży i przygód. To właśnie w Adventureland wkroczymy w tereny Piratów z Karaibów, wdrapiemy się do chaty Robinsona, czy przejedziemy się słynnym rollercoasterem Indiany Jonesa.


Przedostatnia kraina to tereny Dzikiego Zachodu. Miasteczko Pocahontas, Dom Strachu no i przede wszystkim Wielka Górska Kolejka to miejsca, które przyciągają tłumy do części zwanej Frontierland. Spora dawka adrenaliny gwarantowana!


Ostatnia choć wcale nie najgorsza część to kraina odkryć naukowych - Discoveryland. Znajdziemy tam karuzele międzyplanetarną, kosmiczny rollercoaster, który serdecznie Wam polecam. Możemy również wybrać się na wyprawę statkiem kosmicznym lub pojeździć samochodzikami z lat 50-tych. Każda część Disneyland Park jest naprawdę wyjątkowa, więc o wrażenia możecie być tam spokojni.


WALT DISNEY STUDIOS

Drugi park to prawdziwa gratka dla miłośników filmów i animacji Disneya Pixara. To właśnie w tym miejscu możecie poznać jak tworzone są kreskówki, a także czeka na Was wiele atrakcji takie jak show kaskaderskie, czy spadająca winda w Hollywood Tower. Oba Parki są równie duże i spokojnie można je odkrywać przez cały dzień każdy. Trzeba niestety wziąć pod uwagę dosyć spore kolejki, które ustawiają się do najbardziej popularnych atrakcji w szczególności do rollercoasterów. Jednak jakość przeżytych wrażeń wynagradza nam czas oczekiwania w kolejkach.HOTELE DISNEYA

Ostatnią kwestią, którą chcieliśmy dziś poruszyć jest nocleg na terenach Disneylandu. Okolice parku otaczają hotele spod szyldu Disneya:
 • Disneyland Hotel - klasyczny, wręcz w bajkowym stylu 5-gwiazdkowy hotel usytuowany tuż przy wejściu do Disneyland Park.
 • Disney's Hotel New York - The Art of Marvel - to idealne miejsce dla fanów Nowego Jorku oraz hotel w którym zgromadzono liczną kolekcję dzieł Marvela. Z tego 4 gwiazdkowego hotelu w 10 min spacerem znajdziecie się u bram wejściowych do parków.
 • Disney Sequoia Lodge - bardzo klimatyczny położony w zacisznym lesie 3-gwiazdkowy hotel, którym spokojnie wypoczniecie po atrakcjach całego dnia przy zacisznym kominku.
 • Disney's Hotel Cheyenne - tutaj przeniesiecie się na dziki zachód i spędzicie noc w 3-gwiazdkowym hotelu wyciągniętym prosto z westernu.
 • Disney's Hotel Santa Fe - to oaza komfortu na słynnej Route 66, a wszystko zamknięte w 2-gwiazdkowym hotelu położonym 20 min spacerem od parków rozrywki.
 • Disney's Davy Crockett Ranch - znajdziecie tam odpoczynek na amerykańskim ranczu, które z pewnością zapewni ucieczkę od zgiełku i hałasu.
 • Disney's Newport Bay Club - i na końcu zostawiłam hotel, w którym osobiście miałam możliwość spędzić jedną noc. Położony tuż przy jeziorze Disneya, w stylu nadmorskiej rezydencji z XX wieku, jest zaraz po Disneyland Hotel największym i najbardziej przestronnym hotelem w całym disneyowskim miasteczku. 

Warto również wspomnieć, że korzystając z usług hotelów Disneya mamy zapewniony bezpłatny dojazd autobusami do parków i z powrotem. Praktycznie w każdym hotelu do dyspozycji gości jest basen, a także ogrom restauracjibarów i innych udogodnień. Warto też wspomnieć, że wieczorami w hotelach pojawiają się gwiazdy disneyowskich animacji, aby zrobić sobie zdjęcia z najmłodszymi gośćmi hotelowymi. Podczas naszej wizyty był to pies Pluto Goofy

Jednak jedną z największych zalet bycia goście hotelowym jest MagicPass, który zostaje nam przyznany razem z biletami.  Dzięki niemu masz możliwość skorzystać z tak zwanych Fast Passów, które znacząco skrócą oczekiwanie w kolejce, a dodatkowo możesz wejść do parków godzinę przed ich oficjalnym otwarciem dla wszystkich zwiedzających. Polecamy, ponieważ przez tę godzinę można zobaczyć i skorzystać ze zdecydowanie większej ilości atrakcji niż podczas normalnych godzin otwarcia.
 

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

 • W miesiącach letnich do Disneylandu zjeżdżają się tłumy z całego świata, więc jeśli macie taką możliwość warto zaplanować taki wyjazd poza sezonem, najlepiej jakiegoś dnia na tygodniu.
 • Konkretne zaplanowanie daty przyjazdu i zakup biletu online spowoduje, że uzyskać najlepszą możliwą cenę, a być może uda Wam się jeszcze trafić na jakąś promocję.
 • Każdy park to atrakcja na cały dzień wrażeń, więc jeśli chcecie dokładnie zwiedzić wszystkie zakamarki obu parków warto zarezerwować sobie na to dwa dni.
 • Na terenie parków znajduje się wiele barów knajpek z jedzeniem typu fast-food, dlatego warto zaopatrzyć się przed przyjazdem w prowiant na cały dzień, który bez problemu będziemy mogli ze sobą wnieść.
 • Zaraz po wejściu warto poprosić o mapki oraz program występów, dzięki którym nie będziecie błądzić i zawsze traficie na miejsce gdzie coś się dzieje. Istnieje również możliwość pobrania aplikacji na telefon, która również będzie dużą pomocą podczas wyjazdu.
 • Na terenie parków znajdziecie punkty, gdzie za darmo będziecie mogli napełnić butelki wodą, pamiętajcie że dbałość o odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważna w takich miejscach szczególnie latem.
 • Jeśli nie zależy Wam na wspólnej jeździe rollercoasterem można skorzystać z opcji Single Rider, która często sporo skraca długość oczekiwania w kolejce i po prostu zostajecie dołączeni do wagonika z inną nieznaną Wam osobą.
Dajcie znać jak podoba Wam się taka forma postu oraz czy mieliście okazję kiedyś odwiedzić Disneyland? ;)

You Might Also Like

0 komentarze